Piec do sauny

Piece

Maksimum komfortu i doskonały relaks bez względu na porę dnia czy pogodę zapewnią Ci oferowane u nas rozwiązania generujące ciepło. Balia ogrodowa lub sauna fantastycznie rozgrzewają, poprawiają krążenie i rozluźniają mięśnie, więc warto pomyśleć o ich instalacji na swojej posesji. W kwestii wyboru odpowiedniego pieca – na drewno wewnętrznego lub zewnętrznego albo elektrycznego zdaj się na ekspertów. W Steam Garden chętnie doradzimy, który z nich będzie najbardziej wydajny w konkretnym przypadku!

Produkty

 

Piec balia wewnętrzny
3 400,00 zł

 

Piec balia zewnętrzny
3 400,00 zł

 

Piec do sauny
3200,00 zł

Piec do sauny – elektryczny czy opalany drewnem?

To charakterystyczne wyłożone deskami pomieszczenie powinno osiągnąć odpowiednio wysoką temperaturę oraz wilgotność i utrzymywać ją przez jak najdłuższy czas. Zarówno piec do sauny na drewno, jak i elektryczny będą dobrym wyborem, jeśli zostaną prawidłowo dopasowane do kubatury konstrukcji. Różnica pomiędzy nimi polega jedynie na sposobie obsługi – ten opalany wymaga systematycznego dokładania paliwa, natomiast zasilany z sieci – jedynie włączenia. Tym samym dokonując zakupu, warto wziąć pod uwagę to, jak często i w jaki sposób planujesz korzystać z tej formy relaksu.

Jak dopasować idealny piec do sauny?

Bardzo ważne jest to, aby zadbać o prawidłowe parametry tego urządzenia. Piec do sauny elektryczny oraz opalany drewnem musi mieć nie tylko kosz wypełniony specjalnymi kamieniami magmowymi, które utrzymują temperaturę i wilgotność, ale również system grzewczy – palenisko lub grzałki. Przyjmuje się, że na każdy 1 metr sześcienny kubatury konieczny jest 1 kW mocy, a dodatkowo po 1 kW na każdy metr kwadratowy powierzchni nieizolowanych, takich jak ściany kamienne lub szklane drzwi. Dostępne w naszej ofercie produkty do sauny mają podane parametry, a także wskazują, na jaką wielkość pomieszczenia lub balii ogrodowej zostały one obliczone.

Piec wewnętrzny do balii ogrodowej czy zewnętrzny – jaki wybrać?

Ogrzewanie wody w tej charakterystycznej drewnianej wannie może odbywać się poprzez dokładanie paliwa stałego do paleniska. Piec wewnętrzny do balii ogrodowej opalany drewnem lub z załadunkiem zewnętrznym w ciągu około 3-4 godzin potrafi nagrzać zawartość do temperatury pożądanej, wynoszącej około 40 stopni Celsjusza. Podobnie działa ten zewnętrzny. Różnica jest jedynie w ich umiejscowieniu – w środku konstrukcji, co w pewien sposób ogranicza miejsce do wykorzystania dla osób siedzących w niej, lub poza nią. W tym przypadku polecamy przede wszystkim dokładne rozpoznanie swoich potrzeb i określenie sposobu użytkowania tych urządzeń.

Komu polecamy poszczególne rodzaje pieców?

Nasze wyroby cechują się solidną konstrukcją, łatwością montażu oraz możliwością dopasowania do różnego rodzaju balii ogrodowych oraz saun. Stawiając na piece opalane drewnem wewnętrzne i zewnętrzne lub elektryczne, weź pod uwagę nie tylko ich jakość i przeznaczenie, ale również sposób obsługi. Te uruchamiane przy dostępie do prądu są bezobsługowe – idealne tam, gdzie nie ma możliwości lub chęci regularnego dokładania paliwa, na przykład w hotelach ze SPA czy pensjonatach. Piec do sauny opalany drewnem czy ten do zewnętrznych wanien o tym samym systemie ogrzewania to sposób na relaks z odrobiną rustykalnego klimatu – najlepszy na weekendowy wypoczynek.